Головне
Головна / ЖИТТЯ ПАРАФІЇ / У Києві, 12 січня 2020 року, відбулася архиєрейська хіротонія владики Степана Суса

У Києві, 12 січня 2020 року, відбулася архиєрейська хіротонія владики Степана Суса

Сьогодні, 12 січня 2020 року, у Патріаршому соборі Воскресіння Христового УГКЦ у Києві,  відбулася архиєрейська хіротонія владики Степана Суса, Епископа Курії Києво-Галицького Верховного Архиєпископа.

Спершу владика Степан тричі публічно склав визнання своєї віри. Після цього відбувся Чин архиєрейської хіротонії, на завершення якого нововисвяченого єпископа одягли в архиєрейські ризи. Тоді Блаженніший Святослав вручив владиці Степану архиєрейський жезл – символ його влади.

У Києві відбулася архиєрейська хіротонія владики Степана Суса

Блаженніший Святослав під час проповіді до вірних наголосив:

«Стародавнє коріння Київської Церкви тут, на берегах сивого Дніпра, випускає новий паросток. Нас вбито і розіп’ято не раз, але наше коріння живе. Нашу Церкву, Яка зберігає спадщину Київської Церкви першого тисячоліття у повному видимому сопричасті з наступником Апостола Петра не раз намагалися викоренити, знищити й забути. А ця Церква наче цей паросток з пня Єссея відроджується, і ми це бачимо», – наголосив глава УГКЦ.

Продовжуючи Блаженніший Святослав зазначив:

«Минулого року ми згадували тридцяту річницю легалізації повного виходу з підпілля нашої Церкви. Багато з Вас були частиною тої рештки Ізраїля – Української підпільної Церкви, Яку Бог зберіг в умовах жорстоких переслідувань. Через ту маленьку грудку людей, через ту рештку воскресла ціла Церква, яка сьогодні відроджує своє коріння тут у Києві, звідки походить».

Відтак Предстоятель Церкви зауважив:

«Сьогодні Господь Бог являє свого Назорея – цілковито посвячену Богові особу. Він нам каже Різдво Христа, відродження Церкви, означає відродження надії нашого народу в Україні й цілому світі».

Звертаючи увагу на сьогоднішню архиєрейську хіротонію Патріарх зазначив:

«Ми стали свідками народження – свячення нового єпископа. Владико Степане дивні були дороги, якими вів Вас Господь Бог до  цієї хвилини. Ви як молодий священник, мабуть, бачили, як багато сьогодні людей виїжджає з України, і думали як їх супроводжувати, та де їх шукати. Ви як той, що були настоятелем Гарнізонного Храму Петра і Павла у Львові, можливо більше з усіх нас чули й бачили плач сучасної української Рахилі. Бо ви ховали тих хлопців, які сьогодні щедро засівають українську землю своїми кістками в надії на її свободу і незалежність. Сьогодні Господь Бог покликав Вас бути єпископом Патріаршої Курії у Києві. Бо часом є такі обставини, у яких найважливіше є те, щоб люди побачили, що з нами є Бог», – наголосив Глава Церкви.

У Києві відбулася архиєрейська хіротонія владики Степана Суса

У Києві відбулася архиєрейська хіротонія владики Степана Суса

Джерело:

  1. Офіційний сайт Київської Архиєпархії УГКЦ
  2. Відео 11.01.2020, Чин архиєрейського найменування владики Степана Суса о 17:00 у Патріаршому Соборі >>> 
  3. Відео 12.01.2020, Архиєрейська Божественна Літургія у Патріаршому соборі об 11:00 у Патріаршому Соборі >>>

 

Scroll To Top