• РОЗКЛАД ..• Прохання про молитву ..• ВІДЕО
Головна / Відео / Віра є даром Божим, поєднаним з актом волі людини. Реколекційна наука о. Андрія Нагірняка, 30.03.2020

Віра є даром Божим, поєднаним з актом волі людини. Реколекційна наука о. Андрія Нагірняка, 30.03.2020

У Патріаршому соборі Воскресіння Христового в Києві розпочався третій тиждень спільної молитви за припинення пандемії коронавірусу і великопісних реколекцій онлайн. Сьогодні, 30 березня, Молебень до Богородиці відслужив Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав. Після молитви свою першу реколекційну науку провів о. Андрій Нагірняк, священник Київської архиєпархії. У науці він запропонував слухачам застановитися над питанням віри.

«Віра є актом волі людини», – ствердив реколектант на початку науки, пригадавши біблійних персонажів, про яких згадувалося протягом останніх двох тижнів реколекцій: Каїна, Авеля, Ноя, Якова. Принесення ними жертв Богові, на думку священника, вказує на те, що людина шукає Бога, а отже, є істотою релігійною, віруючою.

Реколектант зауважив, що хоча Бог є близько до людини, сокровенний зв’язок із Богом може бути забутий чи навіть відкинений людиною. Причин втрати зв’язку з Богом є чимало – власний гріх, поганий приклад інших людей, а також випробування, які стаються у житті людини чи народу.

На переконання о. Андрія, кожній людині варто час від часу запитувати себе: чому я вірю або що спричинює моє невірство? Оскільки віра потребує зусилля, певного кроку від людини, варто попросити в Бога допомогти нам його зробити. «Віра вимагає від нас зусиль розуму, волі, чистого серця, а також і свідчень інших людей, які нас навчать шукати Бога. Але не забуваймо, що хтось чекає і на наші свідчення», – наголосив реколектант.

Людина вірить у Бога тому, що створена на Його образ. Вона покликана Його шукати, прагнути до Нього. Є багато способів, які допомагають людині віднайти свого Творця, адже «все, що походить від Бога, свідчить нам про Нього», – пояснив священник.

Отець Андрій згадав про два способи пізнання Бога – створений світ і сама людина: «У спогляданні природи – премудрість Творця і велич Його задуму. Через світ, як творіння Боже, ми пізнаємо Творця. Святі Отці часто порівнюють світ із книгою, через яку пізнаємо її Автора… Іншим способом пізнати Бога є людина. Бог є присутній у кожній людині і промовляє до неї зсередини. Людська душа бере свій початок із джерела, яким є Бог. Таким чином, прислухаючись до того, що звіщає нам творіння і до голосу власного сумління, людина може досягти певності в існуванні Бога».

Проте людські зусилля, як пояснив о. Андрій, здатні лише привести людину до усвідомлення факту існування Бога, але «входження у Його глибину відбувається завдяки тому, що Бог сам бажає їй об’явитися». Саме тому, щоб пізнати Бога, який об’являється людині, вона має зробити зусилля віри, повторюючи за батьком із вчорашнього євангельського читання: «Вірую, допоможи моєму невірству!»

Завершуючи науку, о. Андрій Нагірняк закликав кожного зі слухачів продовжити прямувати шляхом віри, відповівши у своєму серці на такі запитання: чи я шукаю Бога? Чому вибираю вірити в Бога? Чи вмію помічати Його у творінні? Чи пізнаю Його? Чи моє серце наповнюється від цього радістю? Чи відкриваю Бога іншим? Чи сам іду цим шляхом? Чи веду за собою інших?

 


 

• МОЛЕБЕНЬ ДО БОГОРОДИЦІ повний текст завантажити → http://bit.ly/2Ucp1dm

• СВЯТЕ ПИСЬМО повний текст в електронному варіанті → http://bit.ly/3d5N4mQ

*** *** *** *** *** *** *** *** ***

• Онлайн Катехизм УГКЦ ХРИСТОС НАША ПАСХА http://catechismugcc.org/

• Завантажити безкоштовно Катехизм УГКЦ ХРИСТОС НАША ПАСХА → http://bit.ly/2QfRgXs

▶ † МОЛЕБЕНЬ (грецькою параклис) – подячне або прохальне моління до Христа, Богородиці й святих з приводу подій у житті церковної спільноти, суспільства або окремої особи чи їхніх потреб. У прохальних молебнях просимо Божої милості, охорони, заступництва й допомоги, а в подячних, чи прославних, дякуємо Богові за Його благодіяння. Молебні служать в часи радісних чи тривожних подій життя народу: в подяку за отримані Божі благодіяння, на захист у час стихійного лиха (посухи, повені, голоду), нашестя ворогів тощо – або на прохання вірних у зв’язку з різними обставинами їхнього життя, наприклад, за здоров’я хворого. Молебні також служать з нагоди особливих подій церковного життя, під час святкування храмового празника та в дні пам’яті святих. Прагнення одухотворити людську діяльність, звершувати її з Божою допомогою та з Божим благословенням лежить в основі розмаїття молебнів. Сповнені благань, ці богослужіння мають характер сильної, глибокої молитви, яка гуртує молільників у зворушливій любові до Бога й одне до одного.

▶ Катехиза – це тлумачення християнського вчення, яке служить приготуванню оглашенних до Хрещення, воцерковленню вірних та поглибленню їхньої віри (містагогія). Приклади апостольської катехизи знаходимо зокрема в Першому посланні апостола Павла до Корінтян, де апостол відповідає на питання віруючих та з’ясовує зв’язок між вірою і щоденним життям. Метою катехизи – основного діяння Церкви – є навчати й виховувати у вірі християнина та провадити його до сопричастя з Ісусом Христом та церковною спільнотою. Катехиза має систематичний характер і висвітлює християнське розуміння особистого та суспільного життя віруючих людей у світлі вчення Христа та Церкви.

† Українська Греко-Католицька Церква (УГКЦ) / Ukrainian Greek Catholic Church – офіційний сайт http://ugcc.ua/

• ЗНАЙТИ ХРАМИ УГКЦ по всьому світу ▶Інтерактивна карта УГКЦ https://map.ugcc.ua/

Scroll To Top