Головна / Глава УГКЦ в соборі / Блаженніший Святослав сьогодні висвятив двох священиків і п’ятьох дияконів

Блаженніший Святослав сьогодні висвятив двох священиків і п’ятьох дияконів

svyachennya11Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав сьогодні, 18 грудня, під час Божественної Літургії у Патріаршому соборі Воскресіння Христового у Києві висвятив двох священиків і п’ятьох дияконів.

Предстоятель подякував батькам новопоставлених священиків і дияконів, які їх «подарували Церкві», і всім тим, хто виховав і підготував їх до священства.

«Сьогодні радіє Львівська, Івано-Франківська, Тернопільська та Люблінська духовна семінарія.  Тішиться навіть Київська семінарія, тому що сьогодні є первісток тої семінарії – наш диякон Ярослав, який для всіх братів, які тут вчаться, є зіркою надії, що й вони дочекаються того великого дня», – сказав Блаженніший Святослав у проповіді (слухати).

За словами Предстоятеля УГКЦ, ми сьогодні є свідками, як семеро осіб отримують свій черговий ступінь священства. «На мою думку, це велика подія в нашій Київській архиєпархії, а число сім є глибоко символічним, адже в Христовій Церкві є сім Святих Таїнств. І наступний рік наша Церква проголошує Роком Святих Таїнств – другим за порядком для підготовки до 1025-річчя Хрещення Русі-України».

Крім того, як каже він, сьогоднішня подія нам наче пояснює Христове Євангеліє, тому що слово «диякон» означає «служити», а оскільки  своїм служінням Христос рятує людину, дає їй вічне життя, то поставлені нині диякони мають на меті служіння вірним Київської архиєпархії.

Ці свячення ще є глибоко символічними напередодні свята Святого Миколая, який є взірцем християнської любові, милосердя і соціального служіння. «Саме тому під час Служби Божої диякон співає прошення: за голодних, страждаючих, хворих, тому що він їх знає, він служить тим людям. Він є «рукою» нашого Спасителя, який покликаний послужити і допомогти людям відновити свою гідність, віднайти себе, випростатися, не бути більше прибитими й скорченими. А в духовному житті – віднайти свою цілісність і повноту», – запевняв Блаженніший Святослав своїх вірних.

А два нововисвячені священики уділятимуть таїнства християнського зцілення, якими є Покаяння і Оливопомазання. «Отож, – каже Предстоятель УГКЦ, – Христос хоче віднайти кожного з нас, хто, можливо, засмучений і пригноблений, хоче повернути цілісність людського життя кожному сучасному українцеві й привести кожного з нас до повноти життя в Бозі. Нехай Всемилостивий Господь у тій Божественній Літургії не лише повчить нас про правди вічного життя, а й подасть нам силу, ключ, аби їх розв’язати», – наголосив Блаженніший Святослав.

Після Літургії до усіх учасників молитви завітав святий Миколай у супроводі дітей з катехитичної школи, яка діє при Патріаршому соборі.

Департамент інформації УГКЦ

Scroll To Top