Головна / Концерти / святкування / На «українському Йордані» святкували Богоявлення

На «українському Йордані» святкували Богоявлення

Цьогорічне свято Богоявлення Господнього греко-католицька громада міста Києва відзначила особливо урочисто – вперше відбулося Велике йорданське водосвяття на Дніпрі, неподалік Патріаршого собору Воскресіння Христового. Це дійство було глибоко символічне, адже, як про це у проповіді говорив Преосвященний Владика Богдан (Дзюрах), Єпископ-помічник Київської архиєпархії, Святіший Отець Іван Павло ІІ під час свого візиту в Україну у 2001 році назвав Дніпро «українським Йорданом».

Згідно із нашим східним обрядом, перед Великим водосвяттям з нагоди свята Богоявлення відбулася Літургія. Архиєрейську Божественну Літургію у Патріаршому соборі, у співслужінні з священиками Олексою Петрівим та Андрієм Нагірняком, протодияконом Михайлом Продиусом, відслужив Владика Богдан.

На закінчення Літургії владика звернувся до чисельно зібраних вірних. У проповіді Єпископ-помічник Київської архиєпархії, розповідаючи про прихід на київські пагорби апостола Андрія, наголошував, що первозванний апостол, огортаючи їх поглядом, пророчим духом передбачив, що на цих горах заясніє слава Божа. «Минуло майже тисячу років, поки це пророцтво збулося в нашій батьківщині, – відтак продовжив проповідник. – Дніпрові води стали хрестильними водами для наших предків, які прийняли Христа як свою «Дорогу, Правду і Життя». Невипадково Святіший Отець Іван Павло ІІ під час своїх відвідин України у 2001 році назвав Дніпро «українським Йорданом». Потім пройшли наступні тисячу років, протягом котрих різні орди намагалися позбавити наш народ благодаті хрещення – спершу монголо-татарська орда, а у минулому столітті – більшовицька, яка впродовж десятиліть нищила усе святе і благородне, що ще залишилося в людських душах. Однак благодаті Божої ніхто не може подолати. Ми – свідки цього. Тож, як діти Володимирового Хрещення, вийдімо нині до нашого українського Йордану, щоб призивати благодать Святого Духа на дніпрові води і на всю нашу улюблену батьківщину». Після цих слів урочиста процесія рушила до берегів Дніпра, де й відбулося священнодійство.

Здійснивши водосвяття, Владика Богдан окропив усіх присутніх свяченою водою. До неба злинула прадавня українська коляда «Бог предвічний». На завершення владика щиро подякував тим, хто спричинився до організації і проведення свята та висловив сподівання, що йорданське водосвяття на Дніпрі для греко-католицької громади при Патріаршому соборі у Києві стане традиційним і збиратиме на це величне християнське свято що раз, то більше вірних УГКЦ у столиці нашої країни.

Департамент інформації УГКЦ

Scroll To Top