Головна / Глава УГКЦ в соборі / “Не бійся, тільки віруй: цими словами сьогодні молімося, чуваймо, ідімо вперед”, – Блаженніший Святослав (Шевчук)

“Не бійся, тільки віруй: цими словами сьогодні молімося, чуваймо, ідімо вперед”, – Блаженніший Святослав (Шевчук)

10 грудня у Патріаршому соборі Воскресіння Христового у Києві відбулися чування за перемогу добра в Україні. Синхронно в архикатедральному соборі Святого Юра у Львові, у катедральному соборі Успіння Пресвятої Діви Марії РКЦ в Одесі та каплиці Преображення Господнього УГКЦ у Маріуполі молилися вірні УГКЦ та інших конфесій, об’єднавшись у молитві. Ці міста єднало між собою «Живе.ТБ» за допомогою прямих включень.

kri3

У своєму коментарі Блаженніший Святослав, Глава УГКЦ, відзначив, що прямі включення під час чувань організовано спеціально цього дня, щоб «почути свідчення різних людей, які сьогодні переживають особливі життєві обставини».

У молитовних чуваннях взяв участь папський легат кардинал Кристоф Шенборн, Архиєпископ Відня, який цього дня перебуває в Києві з візитом з нагоди 25-річчя виходу УГКЦ з підпілля, а також священики з різних храмів та монастирів по Україні.

kri4

Молитовний вечір розпочав Блаженніший Святослав своїм пастирським словом.

Глава УГКЦ згадав у своїй промові, яку вирішальну роль відіграв святий Папа Іван Павло ІІ у визволенні нашої Церкви та її переходу з підпілля до легалізації.

«Сьогодні святий Папа є присутній між нами, – зазначив Блаженніший Святослав. – В особливий спосіб – через мощі, котрі почитаємо у Патріаршому соборі Воскресіння Христового. Ми сьогодні дякуємо господу Богу за дар свободи, – звернувся Глава УГКЦ до молитовної спільноти. – Не бійся, тільки віруй: цими словами сьогодні молімося, чуваймо, ідімо вперед», – додав Блаженніший.

Усі присутні в соборі молилися вервицю, яку доповнювали включення з різних областей України, де зібралися вірні УГКЦ та інших українських конфесій, щоб свідчити Боже слово та присутність Христа у своєму житті.

Кардинал Крістоф (Шенборн) на завершення молитви виступив зі словом.

kri˛1

«Те, чим живе Україна сьогодні, має стати взірцем для інших країн світу, – сказав кардинал. – Проте передумовою для нас має стати те, що ми розділятимемо політику та церкву, – додав папський легат. – Мене вразило ще й те, що храм поруч Майдану став свого часу польовим шпиталем для поранених. Який це вражаючий образ церкви! – підкреслив кардинал Шенборн».

«Папа вас любить і складає подяку Богові за вашу великодушність і жертвенну любов до Бога та своєї землі», – наостанок зачитав послання від Папи Франциска до українців кардинал Крістоф.

Блаженніший Святослав (Шевчук) подякував кардиналу за його присутність серед української молитовної громади, що зібралася в Патріаршому соборі. Кардинал уділив усім присутнім своє благословення.

osbm-kyiv.com.ua

Scroll To Top