Головна / ЖИТТЯ ПАРАФІЇ / «Сьогодні на Євромайдані стоїть не влада, не опозиція, а громадянське суспільство України», – Глава УГКЦ

«Сьогодні на Євромайдані стоїть не влада, не опозиція, а громадянське суспільство України», – Глава УГКЦ

«Усі ми вболіваємо за нашу Україну, за її кращу долю. Проте, на жаль, ті, які мають сьогодні у своїх руках владу, не чують людей або ж удають, що нічого не сталося. Можливо, вони вповні не усвідомлюють усієї серйозності історичного моменту, який ми сьогодні переживаємо», – про це сказав Блаженніший Святослав (Шевчук), Глава УГКЦ, коментуючи суспільно-політичну ситуацію, що склалася в Україні.

Глава УГКЦ зазначив, що в Києві зібралося багато людей, які приїхали з усієї України спонтанно, за покликом серця. «Тому я можу з певністю сказати, що сьогодні на Євромайдані стоїть громадянське суспільство України – не влада, не опозиція, але, справді, люди, які переживають за своє майбутнє і не байдужі до майбутнього своєї держави», – продовжив свою думку Предстоятель Церкви.

Коментуючи події, що сталися в ніч з 29 на 30 листопада, Верховний Архиєпископ УГКЦ підкреслив, що таке насилля нічим не можна виправдати. Тому сьогодні релігійна спільнота України закликає всі сторони протистояння, яке розвивається, зупинити насилля. «Я б хотів звернутися до всіх, хто має владу в Україні, не допустити силового варіанту вирішення цього конфлікту, тому що сила протистояння на крові – це дорога в нікуди. Логіка “що гірше, то краще” – це диявольська логіка, яка руйнує і нікому нічого доброго не принесе. Я сьогодні закликаю все громадянське суспільство, усі політичні партії, по обидві сторони барикад, до діалогу», – додав він, зазначаючи, що тільки тоді, коли сторони почують одне одного, знайдеться вихід із нинішньої ситуації.

«Із сумом хочу констатувати: поки ще ніхто не запропонував серйозного логічного виходу із ситуації, в якій ми знаходимося», – прокоментував Блаженніший Святослав (Шевчук), Глава УГКЦ.

Департамент інформації УГКЦ

Scroll To Top