Головна / ЖИТТЯ ПАРАФІЇ / Відзначення пам’яті святителя Йоана Золотоустого, Учителя Церкви.

Відзначення пам’яті святителя Йоана Золотоустого, Учителя Церкви.

Вчора ввечері, 25 листопада 2019 р., молитвою Великої Вечірні, у Патріаршому соборі Воскресіння Христового у м. Києві, розпочали відзначення пам’яті святителя Йоана Золотоустого, Учителя Церкви. Богослужіння очолив настоятель храму, єромонах Ніканор.

Відзначення пам’яті святителя Йоана Золотоустого, Учителя Церкви.

Відзначення пам’яті святителя Йоана Золотоустого, Учителя Церкви.

З нагоди цієї події, були виставлені для почитання мощі Святого.

Опісля з короткою наукою до зібраних вірних звернувся протоєрей Віталій Храбатин. У своєму слові проповідник наголосив на прикладі життя святого Йоана та актуальності його навчання у наш час.

Зокрема о. Віталій відзначив, що у Церкві є лише 39 святих, які удостоїлися цього високого визнання та проголошення Учителем Церкви. Є 4 підстави для проголошення особи Учителем Церкви:
1. Особа відзначається святістю життя;
2. Святий є пастирем та провідником для інших, тобто проповідує Євангеліє та живе ним, а тому стає здатним провадити інших до Христа. Наука нашого святителя випливала зі святості його життя;
3. Це навчання повинно бути особливим, тобто наскрізь пронизане досвідом богопізнання;
4. Наука Святого повинна й далі ширитися серед віруючого люду, залишатися актуальною. Сам Йоан Золотоустий продовжує проповідувати Христа словами Літургії, яку наша Церква завжди молиться, а тим самим вчить нас очікувати Христа.

Проповідник завершив своє слово закликом просити святителя Йоана, щоб ми не боялися заприязнитися із Святим Писанням – Словом Божим.

 

Scroll To Top