Головна / Розбудова собору / Центральний купол Патріаршого собору вже з вітражами

Центральний купол Патріаршого собору вже з вітражами

sobor_kupol1“Станом на 1 вересня на будівництві Патріаршого собору Воскресіння Христового для проведення будівельно-монтажних робіт освоєно 7, 5 млн. грн. За літній період нам вдалося закінчити роботи з металоконструкціями, з примиканнями до вітражів. Почали встановлювати вітражі у пілонній (від відмітки 13, 2 м і вище, тобто на рівні центрального склепіння храму) частині та на балконах. Повністю завершили їх встановлення між колонами центрального купола храму. Крім того, закінчили утеплювальні роботи пілонної частини собору і за сприятливих погодних умов за декілька тижнів остаточно завершимо фарбування та чистове оздоблення фасаду пілонної частини”, – для Департаменту інформації УГКЦ повідомив п. Михайло Ставський, генеральний директор будівельної дирекції при Патріархові УГКЦ, розповідаючи про будівництво Патріаршого центру за літній період.
За словами п. Михайла через несистематичне фінансування немає можливості закупити необхідну кількість утеплювача для проведення фасадних робіт від нульового рівня і до відмітки 13, 2 м. “Тому цього року не зможемо, як планували раніше, закінчити фасадні роботи”, – пояснив п. Михайло.

Щодо робіт всередині храму, то генеральний директор будівельної дирекції розповів, що вже вирізані тимчасові опорні металеві конструкції для монтування риштування. Виготовлена внутрішня оболонка центрального купола радіусом 4 м. “Це був складний процес, який тривав два з половиною місяці. Цей час було використано для розроблення необхідної документації, виготовлення спеціальних закладних деталей та опалубки. Оболонку було вилито із склофібробетону.

sobor_kupol2

Тепер вона відділена від опалубки і через два тижні буде готова до підняття і встановлення на відмітці 48 м”, – розповів Михайло Ставський і додав, що паралельно оздоблюють внутрішні сходові клітки та ведуть роботи з організації водовідведення.

Певні заходи роблять для того, щоб розпочати покриття міддю центрального склепіння Патріаршого собору. Закуплені необхідні пиломатеріали для облаштування риштування. Ще раніше в Німеччині було закуплено 9, 5 т патенованої, тобто покритої спеціальним шаром зеленого кольору, міді. Але, як пояснив п. Михайло, почати покривати міддю центральне склепіння можна буде тільки тоді, коли буде завершено фасадні роботи пілонної частини.

Департамент інформації УГКЦ

Scroll To Top