Головна / Концерти / святкування / У Патріаршому соборі Воскресіння Христового відбулася вистава «Володимир»

У Патріаршому соборі Воскресіння Христового відбулася вистава «Володимир»

«Був у тьмі ти раніше, хоча перед миром Світлим

ділом преславний, але іде кумирам

Темним ти покорявся, був чорний в безвір’ї.

Отож світлом себе ти осяй невечірнім!»

(Панегірик з драми Т.Прокоповича «Володимир»)

У неділю 10 листопада у соборі Воскресіння Христового у Києві, відбувся виступ Київського молодіжного духовного театру «Притча». 40-хвилинне дійство за драмою Феофана Прокоповича «Володимир» мали змогу побачити численні парафіяни та запрошені ними гості. Вистава, що присвячена 1025-річчю Володимирового хрещення Русі-України, представляє внутрішню боротьбу, яка відбувається в душі Володимира, коли він надумав відмовитися від «поганства». Водночас показано протистояння князя Володимира Святославовича з користолюбними і неосвіченими жерцями, а також деякі варіації на тему можливого процесу прийняття Володимиром доленосного рішення для всієї Київської Русі. Переконлива гра акторів-аматорів вражала реалістичністю зображуваних образів та подій. Відчувалася відшліфована нелегкими репетиціями акторська праця на «одному подиху» та цікаві режисерські прийоми, що роблять виставу такою, що не залишить байдужим нікого.

Після перегляду глядачі аплодували стоячи, що свідчить про майстерність виконавців вживатися в образ свого персонажу аж до «мурашок на шкірі» за словами одного з глядачів. Молодь з театру “Притча” хоча й на волонтерських засадах та не без хвилювання жертвує своїм часом і особистими справами, але з величезним бажанням присвятити свою працю Богу задля служіння тим, котрі найбільше потребують Благої Звістки Господнього Слова, але ще не мали змоги її почути.

Виступ справив враження на глядачів. Оленка, яка вперше бачила виставу, ділиться враженнями: «особливо слова філософа – спонукають задуматися над життям… завдяки роздумам князя Володимира усвідомила, наскільки спокуси віддаляють від Бога, та як важко навернутися після грішного життя».

Актор театру «Притча» – Микола Оліярник сказав: головне, що дітям сподобалося, вони після виступу наввипередки побігли до акторів для спільного фото, а особливо малечі було цікаво хоча б потримати реквізити акторів: хтось отримав меч, кому дістався шолом, а декому й елементи костюмів.

Тарас Монастирський, адміністративний керівник театру «Притча» підмітив, що актори гарно справилися: «…мистецтво потребує жертв, а ця жертва, яку приносять учасники нашого театру – все це на прославу Бога…».

Отець Любомир Яворський, подякувавши театру за виступ, який уже втретє дивився, зауважив, щиро посміхаючись сказав: «….цього разу виступили динамічніше, краще, актори ростуть в майстерності…».

Тож бажаємо наснаги, творчого натхнення нашим дорогим акторам, а особливо режисеру, щоб ця творча нелегка праця на Славу Божу, приносила їм радість, та нехай Господь відплатить сторицею кожному, хто докладає зусиль для блага нашого театру.

Довідка: До складу театру «ПРИТЧА» входить столична молодь, яка належить до різних конфесій. Розвиток театру відбувається під патронатом Департаменту Патріаршої курії УГКЦ у справах душпастирства силових структур України. Театр був заснований 28 лютого 2013 року з благословення владики Йосифа (Міляна), Єпископа-помічника Київської архиєпархії УГКЦ. Основним завданням для театру є показ вистав на духовну і моральну тематику, особливо у спеціалізованих середовищах, таких як місця позбавлення волі, військових частинах, будинках для осіб похилого віку та сиротинцях, які знаходяться на території Київської архиєпархії.

Підготувала Марічка Сохацька, творчий керівник театру «Притча»

Scroll To Top