Головна / Концерти / святкування / «З вірою і любов’ю». Шостий концерт благодійного марафону відбувся у Чернівцях

«З вірою і любов’ю». Шостий концерт благодійного марафону відбувся у Чернівцях

Пісенним заспівом у виконанні українських рок гуртів розпочався на Буковині новий літургічний рік. 14 вересня в Чернівцях на кілька годин міський стадіон «Буковина» перетворився на пісенне святилище. Все, майже, як у справжньому храмі – люди промовляють до Творця і Бог сам перебуває посеред усіх…

Цими світло-осінніми днями мистецька столиця пашіла різними рекламними тарифами на усі смаки. Та й не дивно, бо ж саме вересень, кажуть, стоїть при касах великого і не дуже великого мистецтва. Шкільний місяць – початок гастрольного сезону, мистецтва вистачає і селу, і місту. На всі вибагливі смаки: оперета, київські спектаклі, тюремний шансон, російська попса, румунський фестиваль. А головно за день розпочинається рідний для кожного патріота ювілейний міжнародний фестиваль «Червона Рута».

Запитую голову оргкомітету благодійного концерту у Чернівцях, отця Валерія Сиротюка:

–    Всечесний отче, чи не боялися ви ризику проводити захід по збору коштів на будівництво Патріаршого собору в Чернівцях саме в ці дні в переддень Міжнародного фестивалю, на котрий зійдуться з усіх сторін маститі актори. Цього року фестивалю «Червона рута» 20 років. Відомо, що концерти і мистецькі заходи проходитимуть декілька днів одночасно на різних сценах вашого міста безкоштовно(!). Чернівецькі музиканти і співаки збирають найбільші зали в Україні та Росії, сюди вони приїдуть віддати шану творчій альма-матер. І ви запрошуєте також глядача на дійство на котре потрібно придбати квиток – 40 гривень. Чернівці має близько 240 тисяч городян з яких вірних греко-католиків не більше трьох тисяч. Ви запрошуєте шанувальників українського року на дванадцятитисячний стадіон (!) Якими словами, чи думками ви заспокоювали організаційний страх і ризик ?

–    По-перше, що не є можливо людям, то є під силу Богові. Це найважніше. Звичайно ми всі переживали. Може наші переживання були сильніші, а ніж у організаційної ради Львова, чи Івано-Франківська, проте меншими від тих хто нічого взагалі не робить. Більше ризикує той хто живе без Бога, а ми робили все те, що миле Господові. Звісно ми врахували всі особливості мистецького марафону і тому взялися до роботи одразу. Рівно місяць день у день після ранкової Служби ми готували захід, не до заходу готувалися, а я наголошую – ми готували це дійство по крупицях. Починали з друку, реклами, відео, угод, готелів…і аж до самостійного розповсюдження квитків. Ми знали, що наша праця потрібна Церкві. Ми були свідомі, що наша парафія маленький острівець серед океану, куди обов’язково на короткий перепочинок завітає метушлива зграя перелітних птиць. Ми мали обов’язок підтримати сподівання нашого Патріарха і діяли з вірою і любов’ю. Вдовина лепта має велику силу. А ще ми мали підтримку великого оптиміста нашого правлячого єпископа владики Миколая Сімкайла.

 

–          Скільки коштів вдалося зібрати в Чернівцях?

–    Думаю ми зібрали коштів найменше в Україні, а марафон для нас зробив набагато більше, ніж у будь-котрому місті. Насправді всі учасники концерту будували храм не на Дніпрі, а закладали фундамент сильної Церкви на Буковині. Не знаю, чи на виручені кошти з усіх концертів після перерахунку затрат вистачить бодай на кілька квадратних метрів оздоби Собору, однак знаю напевно, що ми придбали кілька тисяч навернених душ до нашої Церкви і варто було йти нашим митцям у пісенну прощу далекими містами бодай за одного грішника котрий навернувся. Після завершення благодійного марафону «З вірою і любов’ю» економ Київської архиєпархії озвучить цифру зібраних коштів.

 

Антоній Ромко.
Коломия-Чернівці

Scroll To Top